Úvodní stránka > DSM Kosmetika Mrtvého moře / >

DSM Kosmetika Mrtvého moře /


DSM Kosmetika Mrtvého moře

Několik rad, jak se zbavit problémů

Péče o ruce:

Vysušené ruce

Běžné mýdlo nahraďte tělovým peelingovým mýdlem nebo sprchovým gelem s minerály. Vždy po umytí si ruce natřete krémem na ruce.

Silně poškozené ruce

Místo běžného mýdla používejte tělové peelingové mýdlo nebo sprchový gel s minerály. Potom ruce natřete krémem na ruce a to několikrát denně.

Proti lámání a třepení nehtů

Po dobu několika týdnů si každý den vtírejte krém na ruce do nehtů a do oblasti okolo nehtů. Jednou týdně si udělejte zábal z minerálního bahna nebo si do krému na ruce můžete přidat minerální krystalickou sůl. Nehty jsou pak nejen pevnější, méně se lámou a třepí, ale vyživíte si také pokožku na rukou.

Péče o nohy:

Popraskané paty

Jednou týdně dopřejte nohám lázeň s minerální krystalickou solí. Rozpusťte 2 polévkové lžíce soli v horké vodě v nádobě na lázeň nohou, potom zřeďte studenou vodou. Nohy ponořte do lázně na 20 minut a relaxujte. Po teto lázni použijte krém na nohy . Tento krém také používejte každý den po koupání.

Ztvrdlé paty

Pravidelně si dělejte zábal z minerálního bahna a masáž směsí jemné minerální krystalické soli s krémem na nohy .

Mírný stav křečových žil

Vsedě či vleže zvednete nohy nahoru a od kotníků ke stehnům je potírejte krémem na nohy. Tento postup opakujte každý den po dobu několika týdnů.

Pocení nohou a plísně

Kazdy den používejte krém na nohy a jednou týdně dopřejte nohám lázeň s minerální krystalickou solí. Návod viz popraskané paty.

Revmatická kolema

Minerální bahno za tepla aplikujte jako zábal na revmatická kolena. Opakujte dle potřeby (bolesti). Zábal nechejte působit 20-30 minut. Potom místo opláchnete vlažnou vodou a můžete použit tělové mléko ke zvlhčení pokožky.

Péče o těla a obličej:

Bolest v kyčlích

Bolest zmírníte teplým zábalem z minerálního bahna. Už po dvou zábalech pocítíte ustup bolesti. Při zánětech aplikujte bahno pouze za studena.

Pro uvolnění svalů a kloubů

Můžete si dopřát zábal z minerálního bahna nebo koupel s minerální krystalickou solí.
Relaxační koupel: 250-500 g soli úplně rozpustíme ve vaně s velmi horkou vodou kterou pak upravíme na 36-37C. V lázni relaxujte 15-20 minut, pak se opláchnete vlažnou vodou. Po koupeli již nepoužívejte mýdlo, ani sprchový gel. Na závěr ošetřete cele tělo tělovým mlékem nebo výživným krémem. Přikryjte se a asi hodinu odpočívejte. K minerální soli je možné přidat uvolňující a zklidňující tělový olej. Ošetření není vhodné pro lidi trpící: křečovými žilami, mající kardiovaskulárními problémy, vysoký krevní tlakem a není vhodné pro těhotné ženy. Doporučujeme před použitím konzultaci se svým ošetřujícím lékařem.
Povzbuzující koupel: u povzbuzující koupele je postup zcela stejný, jedině teplota vody by neměla přesáhnout 34 C.
Bahenní zábal: naneste vrstvu minerálního bahna na celé Vaše tělo (s výjimkou očí, rtů a genitálii) nebo lokálně a nechejte působit 15-20 minut. Přikryté části je možné vystavit tepelnému zdroji. Poté pečlivě opláchnete vlažnou vodou. Po aplikaci bahna doporučujeme použít tělové mléko či výživný krém.

Vrásky

Na vrásky používejte minerální sérum krasy, které první dva týdny budete používat ráno a večer. Po teto kůře ho pak používejte 1-2 krát týdně. Na vrásky kolem oči pravidelně používejte krém na oči a krk. Tento přípravek nanášejte i na dekolt, tyto partie pak budou krásně vyhlazené.

Pro pevná prsa

Každý den zpevňujte pokožku minerálním sérem nebo pleťovým tonikem a jemnou masáži si do pokožky vetřete krém na oči a krk.

Popraskané rty

I rty potřebuji pravidelnou péči. Aplikujte denně dle potřeby lesk na rty. V létě ošetřujte rty hydratačním krémem, v zimě výživným a to ráno i večer.

Proti celulitidě

Pro pěkně a pevně nohy si každý den udělejte masáž směsí minerální krystalické soli s tělovým mlékem nebo masážním krémem, a jednou týdně si proveďte teplý zábal z minerálního bahna. Účinek zvýšíte také tím, že budete pravidelně cvičit a aplikovat gel nebo krém proti celulitidě.

Proti bolestem hlavy

Trpíte-li častými bolestmi hlavy, aplikujte pravidelně teplé minerální bahno na krční páteř. Nechejte působit 20-30 minut. Také si pravidelně dopřejte relaxační koupel s minerální krystalickou solí.

Kožní problémy a opruzeniny malých dětí

Doporučujeme po umytí natírat opruzeniny, kožní vyrážky a pokožku aloe vera krémem nebo tělovým mlékem. Tělové mléko nebo aloe vera krém můžete používat i po opalování.

Při spálení

Máte-li popáleniny, ať už jste se dotkli žehličky nebo horkého hrnce, potřete popálené místo ihned aloe vera gelem nebo aloe vera krémem nebo alespoň krémem na ruce. Pokud budete spálené místo pravidelně ošetřovat, dojde k rychlému hojení.

Alergie na slunce

Postižená místa potřete pleťovým tonikem a natřete hydratačním krémem nebo tělovým mlékem nebo avokádo krémem.

Jizvy

Pro rychle hojení jizev používejte aloe vera gel s aloe vera krémem nebo avokádo krémem nebo krémem na patřičnou partii těla.

Vřídky po holení

Používejte aloe vera gel v kombinaci s hydratačním krémem po holení z pánské řady.

Opary

Trpíte-li často opary, aplikujte bahenní masku na začínající se opar. Je možné ji aplikovat i na vzniklý opar. Masku nechejte úplně zaschnout, potom ji opatrně odstraňte vlažnou vodou. Tento postup několikrát opakujte. K úplnému zhojení použijte gel aloe vera a aloe vera krém, můžete použít i krém na ruce nebo krém na oči a krk.

Ekzém, léčení ekzému roztoky, minerální krystalické soly

Následující metoda se úspěšně používá v lázních u Mrtvého moře.
Postup: Rozpusťte 10 g minerální krystalické soli v 1 litru ohřáté vody. Solný roztok naneste na obklad (lékárenská vata nebo rouška) a aplikujte jej na otevřený ekzém po dobu 10-20 minut. Opakujte tento postup tak dlouho, pokud se ekzém neuzavře. Používejte místo běžných mýdel, minerální mýdla (se solí nebo s glycerinem). Po ošetření můžete používat tělové mléko nebo tělový krém pokud se ekzém nachází na těle, krém na ruce pokud je na rukou, nebo krém na nohy, pokud je na nohou. Úspěšnou léčbu dovršíte pravidelnou aplikací krému na lupénku ekzémy.

Lupénka: Léčení lupénky minerální krystalickou solí

a) Lázeň celého těla jako základní léčení
Postup: Vysypte 2 kg minerální soli do prázdné vany. Naplňte vanu cca 100 litry vody teplé 37-39 °C.
Opatrně se ponořte do lázně a setrvejte v ní 20 minut. Pečlivě si omyjte pokožku teplou vodou.
Odpočiňte si po dobu nejméně 1 hodiny důkladně zabalení v prostěradle.
Opakujte tento postup 3-4 krát týdně po dobu 4 týdnů. Před použitím doporučujeme konzultaci s Vaším ošetřujícím lékařem!!!
Během této základní léčby se doporučuje nepoužívat jiné léky a prostředky proti lupence. Závěrem léčbu dovršíte pravidelnou aplikací krému na lupénku.
b) Lokální použití solného roztoku.
Postup: Zvolna rozpusťte 250 g minerální soli ve 250 ml horké vody (1 sáček v 1 sklenici vody). Ochlaďte tento roztok na teplotu, příjemnou na použití.
Šetrně přiložte namočenou vlhkou vatu na zasažené místo na dobu 10 min. Omyjte ošetřené místo teplou vodou. Uschovejte zbytek roztoku pro další ošetření. Doporučuje se použít toto ošetření jako doplněk k celkové koupeli, a to zejména těch míst, která jsou postižená lupenkou vyššího stupně.
Další postup: Po 4 týdnech léčení můžete snížit množství minerální soli na 0,5-1 kg a celý postup opakovat 1-2 krát týdně. Dodržujte však veškerá výše uvedená doporučení. Úspěšnou léčbu dovršíte pravidelnou aplikací krému na lupénku.

Léčení lupénky minerálním bahnem

Minerálního bahna lze též použit jako pomocné látky při celkové léčebné koupeli.
Postup: Naneste na postižené místo minerální bahno. Pokryjte bahnem celou nemocnou patrii a šetrně jej roztírejte. Ponechejte jej odkryte 5-7 minut. Nedopusťte, aby bahno zaschlo. Smyjte bahno lékařskou vatou namočenou v teplé vodě. Natřete místo hydratačním krémem pro velmi suchou a citlivou pleť. Naneste druhou dávku bahna a rozetřete jej, jak je uvedeno výše. Pokryjte jej měkkou a vlhkou tkaninou (doporučuje se netkaná textilie).
Ponechejte zakryté 5-6 minut za současného zahřívání infrazářičem.
Sejmete tkaninu a omyjte bahno vlhkou lékařskou vatou. Smyjte bahno teplou vodou, pokožku osušte a naneste hydratační krém pro velmi suchou a citlivou pleť. Neprovádějte však tuto aplikaci při zánětu pokožky nebo v případě, že má pokožka otevřené poranění!!!
Úspěšnou léčbu dovršíte pravidelnou aplikací krému na lupenku.

Akné: léčení akné bahenní maskou

Následující pokyny se týkají akné vulgaris mírného až středního stupně.
Doporučené přípravky:
Bahenní maska, Akné emulze
Hydratační krém na mastnou pleť , tonikum normalizující mastnou plet
Bezmýdlový peelingový gel na obličej nebo čistící gel na obličej, minerální mýdlo s bahnem.
Postup: Umyjte si obličej bezmýdlovým peelingovým gelem nebo čistícím gelem na obličej, nebo minerálním mýdlem s bahnem.
Pokožku osušte, naneste dostatečné množství bahenní masky, vyjímá oční vička a koutky úst. Po 15 minutách bahenní masku smyjte teplou vodou.
Důkladně dočistěte obličej tonikem na mastnou plet. Naneste hydratační krém na mastnou plet'.
Léčebnou kůru provádějte 2-3 krát týdně. Během celé léčby si čistěte pleť bahenní maskou. Doba léčení 4-8 týdnů.

Péče o vlasy:

Lupy

Objeví-li se Vám ve vlasech lupy, použijte šampon proti lupům. Šampon proti lupům je možné používat neomezeně dlouhou dobu nepřetržitě. Vlasy nejprve důkladně protřepejte a navlhčete. Vmasírujte šampon do pokožky hlavy a ponechejte působit 3-5 minut. Na závěr opláchnete vodou. Kazdy třetí den po dobu několika týdnů aplikujte minerální bahno, které jemné vmasírujte do navlhčených vlasů a do pokožky hlavy. Ponechejte působit 10-15 minut a pak pečlivě opláchnete. Následně vlasy umyjte šamponem proti lupům. Tento postup můžete aplikovat i na psoriázu ve vlasatém povrchu hlavy. Upozornění: při aplikaci minerálního bahna může dojít u odbarvených a bílých vlasů ke změně barvy. Proto před použitím nejprve bahno vyzkoušejte na pramínku vlasů nebo použijte bahenní vlasovou masku, která nemá vliv na nežádoucí změny odstínu vlasů.

Mastné vlasy

Naneste bahenní vlasovou masku nebo malé množství minerálního bahna na navlhčené vlasy, vmasírujte do pokožky hlavy a ponechejte 10-15 minut působit. Pak vlasy pečlivě umyjte vlažnou vodou. Potom použijte šampon na mastné vlasy. Tuto kůru provádějte 2 krát týdně po dobu několika týdnů. Vlasy se po takovéto kůře tolik nemastí. Upozornění: při aplikaci minerálního bahna může dojít u odbarvených a bílých vlasů ke změně barvy. Proto před použitím nejprve bahno vyzkoušejte na pramínku vlasů.

Poškozené vlasy

Abyste zabránili lámání a třepení vlasů, používejte po umytí vlasů šamponem bahenní nebo medovou masku na vlasy. Bahenní masku naneste na vlhké umyté vlasy po cele délce vlasu. Ponechejte působit 3-5 minut, potom vlasy důkladně opláchnete pouze vlažnou vodou bez šamponu. Kůru lze zintenzívnit následnou obdobnou aplikací medové vlasové masky. Tuto aplikaci provádějte po každém umytí vlasů, pokud nedojde ke zlepšení. Tyto masky nevyvolávají změnu barvy vlasů.

Padání vlasů

Kůra 1) Po umytí vlasů šamponem z naneste bahenní vlasovou masku, vmasírujte do navlhčené pokožky hlavy, rozetřete po cele délce vlasů a nechte působit 10-15 minut pod igelitovým zábalem. Pak pečlivě opláchněte vodou.
Kůra 2) Naneste malé množství minerálního bahna na konečky prstů, vmasírujte do navlhčené pokožky hlavy a rozetřete po cele délce vlasů. Nechte působit 10-15 minut a pak pečlivě opláchněte vodou. Následně vlasy umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem nebo vlasovou maskou.
Kůru provádějte 2 krát týdně po dobu několika týdnů. Upozornění: při aplikaci minerálního bahna může dojít u odbarvených a bílých vlasů ke změně barvy. Proto před použitím nejprve bahno vyzkoušejte na pramínku vlasů nebo použijte bahenní vlasovou masku, která nemá vliv na nežádoucí změny odstínu vlasů. 


Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek: Řadit: