Úvodní stránka > Rapan - bahno, jíly, sůl / Modrý kambrický jíl - aplikace / >

Rapan - bahno, jíly, sůl / Modrý kambrický jíl - aplikace /


Modrý kambrický jíl - aplikace

 
     Zpět na produkt
     Aplikace
     Složení 

Jak používat modrý a žlutý jíl Rapan

Zábal (větší plochy)
Modrý nebo žlutý jíl Rapan vložte do plastové nádoby a smíchejte s malým množstvím vody. Plastovou nádobu pak vložte do vodní lázně a zahřejte na 45-55°C. Promíchejte tak, aby vznikla roztíratelná hmota, tu pak aplikujte přímo na pokožku v minimální vrstvě 0,5 cm. Překryjte fólií a zabalte do teplé přikrývky. Zábal nechte působit po dobu 30-40 minut, poté opláchněte vlažnou vodou bez použití mýdla a zůstaňte na lehátku v teple a klidu po dobu cca 30 minut. Jako prevenci aplikujte jednou týdně. Pokud chcete dosáhnout většího terapeutického účinku, provádějte každý den nebo obden, celkem 8-12 krát.

Obklad (menší plochy)
Zahřátý jíl Rapan (viz zábal) aplikujte na malé oblasti ( např. klouby, svaly), překryjte fólií a zabalte do teplé přikrývky a nechte působit 30-60 minut, pak  opláchněte vlažnou vodou bez použití mýdla. Opakujte 8-12 krát, každý den či obden.

Koupel
Rozřeďte minimální 500g jílu Rapan ve vaně s dostatečným množstvím vody o teplotě 38–40°C Zůstaňte v koupeli 20-30 minut, podle snášenlivosti a Vašeho zdravotního stavu. Po ukončení koupele tělo opláchněte vlažnou vodou bez použití mýdla nebo šamponu. Ještě asi 30 minut zůstaňte na lehátku zabaleni v teple, čímž zvýšíte terapeutický účinek. Jako prevenci aplikujte koupel jednou týdně. Pro zmírnění bolesti dle potřeby, např. každý den nebo obden, celkově 8–12 krát, nejpozději 2 hodiny před spánkem.
Pro zvýšení účinků přidejte 200g soli Rapan.


Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek: Řadit:

Tato kategorie je prázdná.